NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

16 OCAK 2019, ÇARŞAMBA   

 

KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ

    Yayına Giriş Tarihi: 20.06.2016  Güncellenme Zamanı: 20.06.2016 11:24:14  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 20.06.2016 11:23:34

Uygulanan mevcut eğitim anlayışına karşı liselerde gerçekleşen protestolarla ilgili genç –İMO 9.Dönem Öğrenci Konseyi basın açıklaması yaptı.

KARANLIĞA TESLİM OLMAYACAĞIZ

Ülkemizde uzun zamandır eğitim sistemi tartışılmakta ve sürekli değiştirilmektedir. İstanbul Erkek Lisesi mezuniyetinde başlayan ve birçok lisenin de sonrasında kendi bildirileriyle destekleyerek anlatmaya çalıştığı eğitim sistemimizin giderek bilimden ve çağdaşlıktan uzaklaştığıdır. Biz inşaat mühendisliği öğrencileri olarak yakında aynı üniversiteleri paylaşacağımız arkadaşlarımızın haklı tepkilerini desteklediğimizi ve aynı mücadeleyi üniversitelerimizde verdiğimizi söylemek isteriz.

Gerçeği bilimde arayan, sorgulayan, araştıran ve ilerlemeyi savunan gençlik yerine sorgusuz sualsiz itaat eden tek tip öğrencilerin oluşturduğu dindar bir nesil yetiştirilmeye çalışılmaktadır. Birçok lise imam-hatip lisesine çevrilerek eğitimdeki kadın erkek eşitliğine aykırı özellikle kadınların daha arka planda kaldığı bir anlayış normal gibi sunulmaktadır. Sonuç olarak TÜBİTAK tarafından -papaz eriğini imam eriğine çevirme projeleri desteklenirken-  beğenilmeyen projeler dünya birincisi olmaktadır. Aydınlığı savunan biz inşaat mühendisliği öğrencileri olarak üniversitelerimizde gerici ve bilimden uzak tüm etkinliklere karşı çıkmaktayız.

Biz genç-İMO olarak üniversitelerde ve diğer eğitim alanlarında laik ve eşit bir eğitiminde öğrencilerinde söz haklarının olduğu, çağdaş ve bilimsel, düşünce özgürlüğüne saygılı bir eğitim sistemi istiyoruz. Gezi`yi yaşayan bir nesil olarak liseli arkadaşlarımızın giderek artan bilimsel laik eğitim haklarını savunmalarında biz de onların yanındayız.

 

genç- İMO 9.Öğrenci Konseyi


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 20.06.2016 gününden itibaren 543 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır