NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANINDA YAŞANAN KANLI TERÖR OLAYINI KINIYORUZ ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

16 OCAK 2019, ÇARŞAMBA   

 

İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANINDA YAŞANAN KANLI TERÖR OLAYINI KINIYORUZ

    Yayına Giriş Tarihi: 30.06.2016  Güncellenme Zamanı: 30.06.2016 10:14:05  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 30.06.2016 10:13:48

genç-İMO 9.Dönem Öğrenci Konseyinin Atatürk Havaalanı`ndaki terör saldırısı nedeniyle yaptığı basın açıklaması. 30.06.2016

İSTANBUL ATATÜRK HAVAALANINDA YAŞANAN KANLI TERÖR OLAYINI KINIYORUZ

Dün akşam İstanbul Atatürk Havalimanı`nda yine bir terör eylemi ve yine bir katliam yaşandı. Resmi bilgilere göre 41 vatandaşımız yaşamını kaybetmiş, 200 kadar insanımız yaralanmıştır. Yaşamlarını kaybedenlerin aileleri ve yakınlarına baş sağlığı, bütün yaralılara acil şifalar diliyoruz.

genç-İMO 9. Dönem Öğrenci Konseyi olarak, insanımızı ve ülkemizi hedef alan terör eylemini nefretle kınıyor, lanetliyoruz.

Emperyal heveslerle iktidar tarafından yurtiçinde ve yurtdışındaki terör güruhlarının ve işbirlikçilerinin desteklenmesinin sonuçları olarak son bir yılda onu aşkın bombalı saldırıda yüzlerce insanımız katledilmiş ve yaralanmıştır. Her defasında ülkemizi yöneten iktidar ve sorumlu yerlerde bulunanlar yalnızca sade vatandaş gibi olayı kınamışlardır. Bugüne kadar tek bir kişi bile "ben sorumluyum "diyerek istifa etmemişlerdir. Bugün ülkemiz de ciddi bir güvenlik sorunu ve istihbarat zafiyetinin bulunduğu aşikârdır; yurdun en güvenlikli havalimanında gerçekleştirilen bu saldırıya nerden bakarsak bakalım bir tutarsızlık ve ciddi bir ihmal vardır.

Kamuoyunun haber alma hakkı en öncül haklarından olmasına rağmen yayın yasağına karşı yapılan eleştirilere iktidar kanadından "Eleştirenler umarım böyle bir kazada can verir.`` denmesi akıl sınırlarımızı oldukça zorlamaktadır.

genç-İMO 9. Dönem Öğrenci Konseyi olarak her türlü terör ve öldürme olaylarının karşısında olacağız.

Bu zor ve karanlık günleri aşarak aydınlık bir Türkiye`de yaşayacağımıza olan umudumuzu hiçbir zaman yitirmeyeceğiz.

Özgürlük ve demokrasi içinde eşit ve barışsever birer yurttaş olarak yaşayabileceğimiz bir ülkenin insanları olmak istiyoruz.

Bu doğrultuda üzerimize düşen her türlü sorumluluğu almaya hazırız.

genç-İMO 9.Dönem Öğrenci Konseyi


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 30.06.2016 gününden itibaren 556 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır