NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 45. DÖNEM REFERANS BELGESİ KURULU-1 ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

24 MART 2019, PAZAR   

24

45. DÖNEM REFERANS BELGESİ KURULU-1

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

ALİ TUĞRUL TANKUT

e-Posta:

1940 yılında Ankara`da doğmuştur. 1963 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

MEHMET SERA İNCE

e-Posta:

Doç. Dr., İnş. Y. Müh. 1940 yılında Istanbulda doğdu. İlk ve orta öğrenimini, sırasıyla, Nilüferhatun İlkokulu ve İngiliz Erkek Lisesinde tamamladıktan sonra 1958 de İTÜ Makina Fakültesine girdi. 1959 da İTÜ İnşaat Fakültesine geçerek 1963 te Tatbiki Mekanik Kolundan İnşaat Yüksek Mühendisi unvanı ile mezun oldu. Askerlik görevini 1963 – 65 arasında KKK İstihkam Okulu Talimname Kurulunda tercüman olarak yerine getirdi. 1965 – 68 arasında İTÜ Elektronik Hesap Merkezinde danışmanlık görevi ile birlikte Işık Mühendislik Yüksek Okulunda Mekanik, Yapı Statiği ve Betonarme dersleri asistanlığı yaptı. 1968 de İTÜ İnşaat Fakültesi Yapı Statiği Kürsüsüne asistan olarak atandı. Doktora çalışmasını Mart 1974 te tamamladı. Eylül 1979 da Yapı Statiği bilim dalında Doçentliğe yükseltildi. İTÜ Yapı Statiği Kürsüsünde öğretim üyeliği görevini Şubat 1982 ye kadar sürdürdü. Şubat 1982 de kendi isteği ile üniversiteden ayrılarak Enka Holding şirketlerinden Enet Mühendislik ve Müşavirlik AŞ de Genel Koordinatör oldu. 1985 yılında aynı şirketin Genel Müdürlüğüne getirildi. 1986 sonunda, Enka İnşaat Proje Grubu Yöneticisi olarak, Enka İnşaat ve Sanayi AŞ Genel Müdür Yardımcılığına atandı. Mart 2001 de ENKA Şirketi İnşaat Mühendisliği Bölümü Yöneticiliğine, Aralık 2016 da da ENKA Şirketi Tasarım Merkezi Yöneticiliğine getirildi. Mezuniyetinden bugüne kadar yurt içinde çeşitli kuruluş ve firmalara danışmanlık yapmış, ayrıca, yurt içi ve yurt dışında çok sayıda özel mühendislik yapılarının tasarım, detay projelendirme ve müşavirlik çalışmalarına önemli katkılarda bulunmuş ve/veya çalışmaları yönetmiştir. İMO üyeliğine ilave olarak American Concrete Institute ( ACI ) ve International Association for Bridge and Structural Engineering ( IABSE ) üyelikleri bulunmakta olup İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

AYŞEN ERGİN

e-Posta:

1943 yılında İskenderun`da doğmuştur. 1964 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

SALİH BİLGİN AKMAN

e-Posta:

1946 yılında Yozgat`ta doğmuştur. 1968 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Fakültesi`nden İnşaat Yüksek Mühendisi olarak mezun olmuştur. Halen kendi kurmuş olduğu şirkette mühendislik ve teknik müşavirlik hizmetlerini yürütmektedir. Evli, 2 çocuk ve 2 torun sahibidir.

LEVENT DARI

e-Posta:

1962 yılında Ankara`da doğdu. 1986 yılında ODTÜ`den mezun oldu. Mesleki hayatına Marmaris`te kıyı liman mühendisi olarak başladı. 1988 yılından bugüne inşaat taahhüt ve yapı tasarımı alanlarında şirket yöneticisi olarak çalışmaktadır. 41. ve 42. Dönem Oda Yönetim Kurulu`nda sekreter üye görevinde bulundu. Evli ve bir çocuk babasıdır.

SERAP DEDEOĞLU
SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI
e-Posta:

1974 yılında İzmir`de doğdu. 1997 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. 2006 Yılına kadar özel sektörde birçok uygulamalarda görev aldı. 2011 yılına kadar İMO Ankara Şubesi`nde çalıştı. Daha sonra A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olarak serbest çalıştı. 2014 yılından beri İMO Genel Sekreter Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk annesidir.

FATİH YILDIRIM
KURUL SEKRETERİ
e-Posta:

Sayfayı Yazdır